ליסינג סנטר

ביטוח חובה

ליסינג  >  ביטוח רכב  >  ביטוח חובה

ביטוח חובה לרכב מחוייב עבור כל כלי רכב בשימוש. נסיעה ברכב ללא פוליסת ביטוח חובה מהווה עבירה על החוק ואין לעשות כל שימוש ברכב ללא פוליסת ביטוח זו.

בעלי רכבים בישראל מחוייבים על פי חוק, לבטח את רכבם בפוליסת ביטוח בסיסית ולשאת אותה בככל עת בה הרכב נמצא בשימוש בכביש. ביטוח זה מהווה הגנה מפני נזקים עתידיים העלולים להגרם בשל תאונה וכולל כיסוי ביטוחי לנזקי גוף פוטנציאלים של הנהג, נוסעי הרכב והולכי הרגל הנפגעים.

סוכנויות ביטוח רבות בישראל מציעות פוליסות ביטוח חובה ומאפשרות אופציות לתשלום מהיר בכרטיס אשראי על מנת לקצר את תהליך הפקת הפוליסה.

ביטוח חובה לרכב

עלותה של פוליסת ביטוח חובה לרכב פרטי נקבעת בהתאם לקריטריונים שונים כגון סוג הרכב, מצבו הטכני והיסטוריית התאונות שלו, רמת הבטיחות שלו, גיל הנוהגים ברכב, וותק רישיונם ועוד.

בעבר, מחירי הפוליסות לביטוח חובה לרכב היו אחידים אך כיום חברות הביטוח קובעות את המחיר בהתאם לקריטריונים שפורטו כך שככל שבעל הרכב הינו נהג וותיק יותר, ללא עבר של עבירות תנועה ורכבו תקין ובטיחותי כך ירד מחיר הביטוח.

ביטוח חובה לאופנוע

ביטוח חובה לאופנועים, בדומה לביטוח רכב, מחוייב על פי חוק על מנת לכסות נזקי גוף במקרים של תאונה, העלולים להגרם לנהג האופנוע, לרוכב איתו או להולכי רגל שנפגעו.

תעריפי ביטוח לאופנועים נקבעים בהתאם לסוג האופנוע ונתוני הנהג. ככל שהאופנוען צעיר ומנוסה פחות כך עולה עלות הביטוח ובאופן כללי ניתן לומר שביטוחי אופנוענים אינם זולים עקב הסיכוי הסטטיסטי הגבוה לתאונות בכלי רכב זה.

השוואת מחירי ביטוח חובה

בין אם מדובר ברכישת ביטוח חובה לרכב או לאופנוע מומלץ לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות בטרם רוכשים את הפוליסה. אמנם מדובר בפוליסה המחוייבת על פי חוק אך קיימים הבדלי מחיר בין סוכנויות הביטוח השונות וכדאי לבדוק מהי ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם בעיקר אם אתם שוקלים לרכוש ביטוחים נוספים כגון ביטוח מקיף או צד ג.

 
פריים ליס 730