ליסינג סנטר

ביטוח רכב

ליסינג  >  ביטוח רכב

פוליסת ביטוח רכב מגנה על בעל הרכב מפני נזק כלכלי עתידי ובלתי צפוי כגון גניבות, פריצות ונזק העלול להגרם בשל תאונות. לפניכם כל המידע על ביטוח רכב חובה, מקיף וצד ג.

בעלי רכבים אינם יכולים לחזות נזק עתידי כגון תאונה, פריצה או גניבה. ביטוח רכב נועד על מנת לספק כיסוי כספי במקרי נזק אפשריים ולסייע לבעל הרכב הניזוק לעמוד בתשלומי התיקונים או בנזק הכלכלי בעקבות גניבה. קיימות חברות ביטוח רבות המציעות שלל סוגי פוליסות לביטוח רכב מסוגים שונים החל מביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוחי צד שלישי. במאמר זה נעמוד על ההבדלים השונים בין סוגי הביטוחים הקיימים ונספק מידע אודות הפרטים החשובים שיש לבדוק בטרם בוחרים חברת ביטוח.

פוליסת ביטוח רכב

כאשר מדברים על ביטוח רכב, מומלץ לבין מהם סוגי הביטוחים השונים. הדבר הראשון שכדאי לדעת הוא שלמעט פוליסת ביטוח חובה, שאר הפוליסטות הן בבחינת רשות ואין כל חובה חוקית לבטח את הרכב באמצעותן. בנוסף, חשוב לדעת כי ניתן לרכוש כל אחת מפוליסות הביטוח באמצעות חברות ביטוח שונות ולא חייבים לרכוש את כולן באותה חברה. קיימות שלוש פוליסות ביטוח נפוצות:

ביטוח רכב חובה

רכישת ביטוח חובה לרכב מחויבת על פי חוק עבור כל כלי רכב. מטרת הפוליסה היא לכסות כל נזקי גוף העלולים להגרם לנהג, לנוסעי הרכב ולשאר הנפגעים כגון הולכי רגל, במקרה של תאונה חלילה. חובת הביטוח חלה על כל רכב הנמצא בשימוש על הכביש ויש להחזיקה בכל עת ברכב שכן נהיגה ברכב ללא תעודת ביטוח החובה שלו היא בבחינת עבירה על החוק. עלות פוליסת ביטוח חובה לרכב נקבעת בין היתר על פי סוג הרכב והנוהגים בו.

• מידע נוסף אודות ביטוח חובה

ביטוח רכב מקיף

ביטוח מקיף לרכב דואג לכסות את הרכב במקרה של תאונה, נזקי טבע או כל נזק בזדון שנעשה לרכבך שלך, אך אינו מכסה נזק של בלאי הנוצר כתוצאה משימוש ברכב. ביטוח מקיף הוא המעטפת המגנה על הרכב ומשלים את ביטוח החובה וביטוח צד ג. ביטוח זה כולל גם נזק שנעשה לרכוש בתוך הרכב,בעת גניבה, גרירות, הוצאות משפטיות ועוד.

רוכש הביטוח יכול להוסיף או לוותר על סעיפים המותאמים לו יותר או מותאמים לו פחות. כמובן שבהתאם לשינויים אלו ושינויים נוספים כגון סוג הרכב, פרופיל הנהג, גיל הנהג ומספר השנים שהוא נוהג, מחיר פוליסת הביטוח המקיף ישתנה בהתאם.

• מידע נוסף אודות ביטוח מקיף

ביטוח רכב צד ג

ביטוח צד שלישי דואג לכיסוי הנהג, במידה ופגע באדם אחר עם רכבו. ביטוח זה יכול לחסוך מהנהג נזק כלכלי גבוה במקרה של פגיעה בצד ג ולכן מומלץ מאוד. גם לביטוח צד שלישי יש משתנים מתערבים ומשפיעים על מחיר הפוליסה כגון גיל הנהג המבוטח, סוג הרכב ועוד וכל נהג יכול בעצם להוסיף סעיפים הנראים לו חשובים. הכיסויים של פוליסת ביטוח צד ג' כלולים בפוליסת ביטוח מקיף אך במקרים בהם בעל הרכב אינו מעוניין לרכוש פוליסת ביטוח מקיף הוא יכול לרכוש ביטוח צד ג בנפרד.

ביטוח רכב : מקצוע

תחום הביטוח מעניין אתכם? באתר קורסים תוכלו למצוא מגוון קורסים ללימודי ביטוי אשר יקנו לכם תעודה למקצוע מעניין וריווחי.

הצטרפו גם אתם: קורס סוכני ביטוח.

 ביטוח רכב: השוואת מחירים

קיימים הבדלים ניכרים בין ההצעות לפוליסות ביטוח רכב המתקבלות מסוכנויות הביטוח השונות. מומלץ ביותר לבצע סקר והשוואת מחירים בין ההצעות המתקבלות מחברות הביטוח השונות על מנת לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר. על מנת לבצע סקר אפקטיבי כדאי לקבל מידע אודות הפוליסות השונות ולברר בדיוק מה כלול בכיסויים שמציעה כל חברה במסגרת פוליסות הביטוח השונות.

פרמטרים רבים משמשים להערכת שווי הפוליסה על ידי חברות הביטוח וחשוב לדעת את המשתנים הללו בעת השוואת מחירי ביטוח בין החברות השונות כמו גם את הדברים העשויים להוזיל את מחיר הפוליסה. להלן דברים שחשוב להתייחס אליהם בעת ביצוע השוואת המחירים:

  • השתתפות עצמית: גובה ההשתתפות העצמית של המבוטח במקרים של תביעה.
  • כיסוי שמשות: האם קיים כיסוי במסגרת הפוליסה לנזק בשמשות המכונית.
  • רכב חלופי: האם המבוטח זכאי לרכב חלופי במקרה הצורך ותוך כמה זמן הוא מסופק.
  • שירותי גרירה: האם הפוליסה מספקת גם שירותי גרירה או משתתפת בהוצאות.
  • מוסכים: באיזה מקומות ניתן לטפל ברכב והאם הפוליסה מגבילה את הלקוח לטפל רק במוסכים מטעם החברה.
  • נזק מוחלט לרכב: חשוב לוודא כי במקרה של נזק מוחלט "טוטאל לוס" ייקבע ב 50% ממחיר המחירון ולא גבוה יותר ויבטיח פיצוי מלא בגובה המחירון.
  • דמי כינון בביטוח מקיף: יש לבדוק האם בעת תביה יגבה מהמבוטח סכום ההשתתפות העצמית הנקוב בפוליסה או שהוא יחוייב בסכום נוסף.
  • הנחות: לעיתים ניתן לקבל הנחה על פוליסות ביטוח נוספות באותה החברה.

השוואת מחירים לביטוח רכב יכולה להתבצע בפנייה ישירה לחברות הביטוח ובאמצעות פנייה לאתרי אינטרנט המציעים שירותי השוואת מחירים על ידי מילוי טופס פרטים. אתרי האינטרנט להשוואת מחירי ביטוח רכב יישלחו אליכם מגוון הצעות מחיר מחברות ביטוח שונות.

חברות ביטוח רכב

חברות ביטוח רבות מציעות פוליסות לביטוח רכב. בין סוכניות הרכב המובילות והמוכרות בשוק ניתן למצוא את מגדל, AIG, הראל, כלל, ביטוח ישיר, אליהו ועוד. ניתן לקבל מידע אודות סוגי הביטוחים באתרי האינטרנט של סוכנויות הביטוח השונות וליצור קשר דרך האתר עם סוכני הביטוח לקבלת הצעות מחיר.

• מידע נוסף אודות חברות ביטוח רכב , מחירי ביטוח רכב באדיבות AIG
 
פריים ליס 730