ליסינג סנטר

קניית רכב: טיפים

ליסינג  >  רכב ליסינג  >  קניית רכב  >  טיפים לקניית רכב

אתר ליסינג סנטר ריכז עבורכם מגוון טיפים לקראת קניית רכב מליסינג. קראו את הטיפים הבאים ותוכלו לבצע קניית רכב יעילה.רכישת רכב יד שניה מליסינג מלווה לעיתים באי ודאות רבה בכל הנוגע לרכב אותו אנו עומדים לקבל. על מנת למזער את חוסר הודאות הטמון בתהליך מומלץ לשים לב לפרטים הבאים.

קנו רכב עם אחריות

חברות ליסינג מאפשרות במקרים רבים לקבל אחריות על כלי הרכב שנמכר מהן. ביצוע העסקה מומלץ לבחון ולהשוות בין חברות הליסינג השונות בכל הקשור למשך תקופת האחריות ומה שכלול במסגרתה. חשוב לדעת כי חברות ליסינג לעיתים רוכשות רכבים מהיבואן עם תקופת אחריות נמוכה יותר מהרגיל ולכן יש לברר עם חברת הליסינג את משך תקופת האחריות הניתנת.

קבלו מידע על הנהגים הקודמים

מומלץ לבחון כם חברת הליסינג מי היו החוכרים הקודמים של הרכב. במידה והרכב היה בבעלות מוסד כלשהו (קיבוץ) בו הרכב שימש מספר נהגים ניתן להפחית בעת ביצוע הרכישה סכום גבוה יותר ממחיר המחירון.

שימו לב שחברות ליסינג נוטות להציג לקונה את העובדה שאומרת כי ניתן להפחית רק 4% ממחיר קרכב הנקנה מחברת ליסינג אך נתון זה אינו מדוייק ויש לבדוק אותו לעומק. הפחתה של 4% מקובלת במקרים שהליסינג היה בידי אדם פרטי ולא בידי חברה, כפי שקורה במרבית המקרים. במקרים שהרכב שימש לליסינג של קיבוצים וכדומה, ניתן אף להפחית 20% ממחירו.

בחנו את אבזור הרכב

רכבי חברות ליסינג לרוב פחות מאובזרים ברכיבים קוסמטיים או בטיחותיים בהשוואה לרכבים מיד פרטית מכיוון שהן נוהגות לרכוש את הדגמים המאובזרים פחות שיתאימו לקבוצות שווי שימוש. קחו נתון זה בחשבון כאשר אתם בודקים את כדאיות העסקה ובדקו את רכיבי האבזור בהתאמה למחיר המחירון.

אל תתנו לקילומטראז' נמוך להטעות אתכם – בדקו גם את הצמיגים!

קילומטראז' נמוך לא מעיד מהכרח על קיומם של צמיגים מקוריים לרכב. חברות ליסינג נוטות לעיתים להחליף את הצמיגים לצמיגים לא מקוריים. בדקו את מצב הצמיגים ברכב ובמידה והם אינם מקוריים בקשו להחליפם.

בדקו את ספר הרכב

עיון בספר הרכב יספק לכם מידע רב בכל הנוגע להיסטוריית התחזוקה של כלי הרכב. מומלץ לבחון אילו טיפולים שוטפים בוצעו ברכב ואילו תיקונים נעשו במהלך התקופה. יש לשים לב גם למוסך בו טופל הרכב.

קחו את הרכב לבדיקה במכון

קניית רכב מליסינג, בדומה לקניית רכב יד שניה מבעלות פרטית, עדיפה לביצוע לאחר שבדקתם את מצב הרכב במכון. במקרים רבים ניתן לדרוש מחברת הליסינג כי בדיקת הרכב במכון תעשה על חשבון חברת הליסינג.

חברת הליסינג לא תמיד מבצעת את כל הטיפולים הנדרשים (מטעמי חסכון) על-ידי היבואן בתקופת האחריות, ובמקרים רבים היא משתמשת בחלפים לא מקוריים בתיקונים וטיפולים, עובדה המעלה את חשיבות הבדיקה במכון.

בצעו השוואת מחירים ותנאי מימון

תנאי המימון של חברות ליסינג נחשבים לנוחים ואטרקטיביים אך מומלץ בכל זאת לבדוק גם אפשרות של הלוואה בנקאית ותנאי המימון שנותן הבנק. לעיתים תמצאו שמשתלם יותר לקחת הלוואה בנקאית. מיותר לציין שכדאי לערוך סקר מקיף להשוואת מחירים בין חברות הליסינג השונות.

 
פריים ליס 730