ליסינג סנטר

טרייד אין

ליסינג  >  רכב ליסינג  >  טרייד אין

טרייד אין פירושו קנייה בהמרה. בעסקת טרייד אין רכב מבוצעת החלפה של רכב ישן בחדש יותר תוך קיזוז מחיר הרכב הישן מעלות הרכב החדש. לפניכם כל מה שצריך לדעת על עסקאות טרייד אין כאפשרות לקניית רכב.

טרייד אין רכב

עסקאות הטרייד אין לרכבים הופכות פופולאריות יותר ויותר בישראל. במסגרת ביצוע עסקת טרייד אין הלקוח מוסר את רכבו ומקבל תמורתו רכב חדש לאחר הוספת הפרש העלות בין הרכבים. אחד היתרונות של קניית רכב בשיטה זו הוא שכל פרוצדורת המכירה נחסכת מהלקוח ומנוהלת על ידי חברת הטרייד אין.

עסקאות אלה יכולות להתבצע לכלל סוגי הרכב, בהתאם לחברה המציעה שירותיה. משאיות, אופנועים, קטנועים, טרקטורונים, רכבי יד שנייה ועוד.

היכן מבצעים עסקאות טרייד אין?

קיימות שלוש מערכות עיקריות באמצעותן ניתן לבצע עסקאות טרייד אין לרכב: חברות ליסינג, יבואני רכב וסוחרי רכב. בכל אחת ממערכות אלה ניתן למצוא שלל רכבים חדשים או משומשים מיד ראשונה, שניה וכדומה. מגוון המכוניות הרחב מאפשר לחברות הליסינג, היבואנים והסוחרים להציע ללקוחותיהן אופציות רבות לשדרוג רכבם והמרתו בחדש.

בהתאם למטרת הקנייה, ניתן לפנות לחברת טרייד אין ליסינג, ליבואן או לסוחרי הרכב. אם ברצונכם לקנות רכב חדש ביותר תוכלו לפנות ליבואן. במידה ואתם מעדיפים רכב חדש אך משומש תוכלו למצוא עסקת טרייד אין משתלמת בחברת ליסינג או למגרשי סוחרים.

טרייד אין: למי זה מתאים?

קניית רכב באמצעות עסקת טרייד אין יכולה להתאים לכל אדם פרטי, בעל עסק ואפילו לחברות גדולות וקטנות כאחד. ניתן לחלק את סוג הלקוחות ללקוחות פרטיים ועסקיים. לקוחות פרטיים המעוניינים לרכוש מכונית חדשה יותר יכולים לחסוך בטרחה הנובעת מתהליך חיפוש רכב בשיטה הרגילה של חיפוש דרך מודעות וכדומה וכן להצליח למכור את רכבם בקלות, במידה ומדובר ברכב בעל ערך סחירות נמוכה. לקוחות עסקיים וחברות יפיקו תועלת מרובה משיטת הטרייד אין המאפשרת חסכון זמן וטרחה ובנוסף, מונעת מצב של מחסור בכלי רכב זמינים לעסק שכן עסקת ההמרה מבוצעת כמעט באופן מיידי.

קביעת שווי רכב בעסקת טרייד אין

מרבית החברות המנהלות עסקאות טרייד אין רכב מתבססות על מחיקון לוי יצחק בעת קביעת מחיר ההמרה לעסקה. על פי רוב, קביעת שווי הרכב תחושב הן בהתאם למחירון והן בהתחשב בפרמטרים שונים לבדיקה כגון: הבעלות המקורית ומספר "ידיים", הקילומטראז' שעבר הרכב, ומצבו הטכני כמו גם תאונות שעבר, תיקונים, שיפוצים, אבזור ותוספות שיכולים לפגום או לשפר את מצבו המכאני של הרכב ובהתאמה את ערכו.

מידת הסחירות של הרכב

בדיקת המדדים השונים להערכת שווי הרכב לטרייד אין מהווה קנה מידה אותו מעריכים כמדד סחירות פוטנציאלי לרכב. רכב בעל מדד סחירות גבוה הוא רכב שקל יהיה למכור אותו וניתן יהיה להעריך את שוויו במחיר הקרוב למחיר השוק, זאת לעומת רכב הנחשב ללא סחיר בשל, בין היתר, מצבו הטכני וההיסטוריה שלו נחשב לקשה למכירה ויתומחר במחיר נמוך בכמה אחוזים ממחיר השוק.

טרייד אין: משתלם או לא?

כאשר לוקחים בחשבון את הזמן והטרחה שחוסכת עסקת טרייד אין רכב לקונה בחיפוש רכב והתמקחות בעת המכירה, גם במקרים בהם המחיר עבור הרכב עשוי להיות נמוך יותר, מוצאים שעסקה זו משתלמת ונוחה.

העסקה חוסכת זמן והתמודדות עם מכירת רכב וקניית חדש, מאפשרת לעיתים תנאי מימון נוחים ואחריות ובסיכום הכולל אכן כדאית.

 
פריים ליס 730