ליסינג סנטר

ליסינג מימוני

ליסינג  >  ליסינג מימוני

עסקת ליסינג מימוני מאפשרת מימון רכב חדש ללקוחות עסקיים או פרטיים. חברות ליסינג נותנות מעין הלוואה ללקוח אותה הוא מחזיר בתשלומים חודשיים תמורת רכישת הרכב.

ליסינג רכב מימוני הוא דרך נוחה לקניית רכב חדש לחברות המעוניינות לרכוש רכב לעובדים מבלי להשקיע הון ראשוני גדול. מסלול זה יתאים ביותר לחברה המחזיקה צי רכבים אך מעוניינת לנהל בעצמה את אחזקתם. ליסינג לתקופה מוגבלת, מתאים במיוחד לבעלי עסקים בראשית דרכם היכולים להשיב את תשלומי הליסינג על בסיס רווחי העסק הצפויים.

לקוחות פרטיים הנזקקים להלוואה לצורך רכישת רכב, ימצאו בעסקת ליסינג מימוני הזדמנות להתקדם לרכב חדש בתנאי מימון אטרקטיביים בהשוואה לאפשרויות מימון אלטרנטיביות, ואף אפשרות להתקדם לרכב חדש נוסף בתום תקופה העסקה.

מה זה ליסינג מימוני?

עסקת ליסינג פירושה עסקת חכירה לתקופה מוגדרת מראש אשר בתומה ניתן לרכוש את הרכב. שיטת הליסינג המימוני מהווה מעין שיטת הלוואה שבאמצעותה נפרסים התשלומים על הרכב על פני משך זמן מוגדר מראש במהלכו מחזיר הלקוח לחברת הליסינג תשלומים חודשיים.

עלות השימוש כוללת את שווי הרכב ומרכיבים נוספים כגון ריבית, כיסוי ההון שהושקע וכמובן רווח של חברת הליסינג על העסקה. שיטת מימון הרכב במסגרת עסקת ליסינג מימוני מורכבת מהתשלומים הבאים:
• תשלום מקדמה הנקבעת בהתאם לחברת הליסינג והעדפת הלקוח, לרוב נעה בגובה של בין 15%-60% מערך הרכב.
• תשלומים חודשיים קבועים נושאי ריבית והצמדה, על בסיס חודשי לאורך תקופת החכירה, המהווים גם הם אחוז מסוים משווי הרכב הכולל ומצטברים כהחזר הלוואת הרכישה.

תקופת הליסינג המימוני במהלכה מחזיר הלקוח את ההלוואה על השימוש ברכב נעה בין 3 עד 5 שנים. בתום תקופת העסקה רשאי הלקוח להחליט האם לשלם את יתרת הסכום על הרכב ובכך לרכוש את הרכב מחברת הליסינג, להשתדרג לרכב חדש או לחילופין, לסיים את העסקה.

ליסינג מימוני מול תפעולי

• בשיטת ליסינג מימוני ההוצאות על טיפולים ואחזקת הרכב חלות על הלקוח כמו גם פוליסת ביטוח רכב המשולמת על ידי הלקוח ומשועבדת לחברת הליסינג. כל נזק אפשרי כתצאה מגניבת הרכב הינו באחריות הלקוח. התשלום החודשי במסגרת עסקת ליסינג מימוני מכסה רק את עלות הרכב ואינו כולל את אחזקת הרכב, ביטוחים, אגרות רישוי וכדומה לעומת ליסינג תפעולי, במסגרתו מספקת חברת הליסינג ללקוח גם שירותי אחזקה, ומטפלת בנושאי הביטוח והאגרות השונות.
• עסקת ליסינג מימוני זולה יותר מליסינג תפעולי ומתאימה יותר לעסקים קטנים אשר עסקת ליסינג תפעולי אינה כדאית עבורם.
• תקופת החכירה בליסינג מימוני בדרך כלל ארוכה יותר מאשר בליסינג תפעולי ויכולה לנוע בין 3-5 שנים.
• הגבלת ק"מ אינה קיימת במסלול מימוני בניגוד לליסינג תפעולי.

ליסינג מימוני: יתרונות

היתרון המובהק ביותר של עסקאות ליסינג מימוני הוא היכולת לרכוש רכב חדש גם ללא השקעת הון ראשוני או לקיחת הלוואה בנקאית לשם קניית רכב. שיטת המימון מאפשרת הן לאנשים פרטיים והן לחברות ובעלי עסקים להינות מרכבים חדשים תמורת תשלומים חודשיים נוחים ואף לרכוש את הרכב בתום תקופת ההסכם.

ליסינג מימוני מאפשר נסיעה על רכב חדש וכתוצאה מכך נחסכות עלויות טיפול הנחוצות ככל שהרכב ישן יותר. יתרון נוסף וחשוב בעסקאות אלה נעוץ בעובדה שמימון הרכב נחשב כהוצאת פחת, מה שעשוי לאפשר הטבות מס אותן רצוי לבדוק היטב בפרטי העסקה על מנת לוודא כי היא אכן עומדת בקריטריונים לקבלת ההטבות.

ולבסוף, היתרון הברור הוא שבתום תקופת ההסכם ניתן לשדרג את העסקה ולעבור לרכב ממודל חדש לחלוטין.

 
פריים ליס 730