ליסינג סנטר

ליסינג פרטי

ליסינג  >  ליסינג פרטי

ליסינג פרטי הינה שיטת מימון רכב המוצעת על ידי חברות ליסינג בארץ. יש הטוענים כי מדובר בשיטה ייחודית וחדשנית ויש שמצאו כי סוכנויות רכב רבות מציעות גם הן שיטות מימון לרכב עם אפשרות לטרייד אין בתום התקופה, לכן מומלץ לבדוק אפשרויות מימון גם אצל סוכנות רכב וגם אצל חברת ליסינג.

עסקת ליסינג פרטי

על מנת להבין טוב יותר מהו ליסינג פרטי ריכזנו עבורכם פרטים חשובים על עסקאות ליסינג ותנאי התשלום הנהוגים בהן. שיטת מימון הרכב במסגרת עסקאות ליסינג פרטי של חברות ליסינג:
מקדמה: יש לשלם לחברת הליסינג תשלום מקדמה שסכומה נע בין 20%-60% מערך הרכב.
תשלומים חודשיים קבועים: גובה התשלום החודשי נקבע בהתאם למקדמה. במידה וסכום המקדמה גדול יותר כך התשלומים החודשיים יהיו נמוכים יותר.
תשלום פקדון: חברות ליסינג מסויימות נוהגות לגבות תשלום פיקדון בנוסף לתשלום המקדמה והתשלומים החודשיים הקבועים.

כדאיות ליסינג פרטי

בניגוד לליסינג תפעולי, בשיטת ליסינג פרטי הוצאות עלות הטיפולים והאחזקה של הרכב כגון: דלק, ביטוח, מוסך ( אחרי כל 15,000 ק"מ מחויב הלקוח להכניס את הרכב למוסך ) הינם בידי הלקוח.

ישנן חברות ליסינג המציעות במסגרת עסקת ליסינג פרטי פוליסות ביטוח משולבות הכוללות שירותים מיוחדים, דלקן, הנחות בדלק, טיפולים, תיקונים וכדומה. יתרונן של פוליסות משולבות אלה הוא שכיוון ומדובר ברכב חדש אשר תחת אחריות היבואן, הוא זה שיטפל ברכב במקרים של תקלות חריגות.

עסקת ליסינג פרטי טומנת בחובה יתרונות וחסרונות. בבואכם לשקול את כדאיות ביצוע העסקה יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים כגון תשלומי הריבית וסכום ירידת ערך הרכב הכולל. ערך הרכב יורד בכל שנה בשיעור של 12%-15% מערכו הראשוני. בבחינת שיעור הריביות המוצעות יש לבדוק האם תוכלו לקבל הלוואה בנקאית בעלת שיעור ריבית נמוכה יותר ממה שחברת הליסינג מציעה. במקרה כזה יכול להיות שהלוואה בנקאית תהיה עדיפה על ליסינג פרטי שהרי שיטת מימון זו הינה הלוואה לכל דבר.

ליסינג פרטי: מידע נוסף

בתום תקופת עסקת הליסינג הפרטי שהינה 28/44 חודשים, קיימת אפשרות לרכישת הרכב מחברת הליסינג או לעבור לרכב חדש במסגרת עסקת הליסינג. במידה ובוחרים לרכוש את הרכב יש לקחת בחשבון גם את העברת הבעלות על הרכב שאמנם הופך להיות תחת שמכם אך יוגדר כרכב יד שניה אשר נרכש מחברת ליסינג. העברת הבעלות מורידה גם היא את ערך הרכב, בנוסף לירידת הערך השנתי שלו.

כעת, לאחר שהבנו מהו ליסינג פרטי, נשאלת אם כן השאלה האם עסקת ליסינג פרטי הינה עסקה כדאית ומשתלמת? כדי לענות על שאלה זו יש לשקול כל מקרה לגופו תוך התחשבות בנתונים כמו: ערך הרכב, סכום ירידת הערך לתקופת הליסינג, הריבית, גובה התשלומים הכוללים, דמי הקמת חוזה, דמי גביה, קנסות, ושאר חיובים ואותיות קטנות.

הדרך הטובה ביותר לחישוב ובחינה של החיובים הללו הינה בדיקת לוח הסילוקין אשר ברוב המקרים יהיה קשה מאוד לקבל מחברת ליסינג. לאחר חישוב כל הנתונים הללו אצל מספר חברות ליסינג יש לחשב את אותם הנתונים במקרה של הלוואה בנקאית. שכלול כלל הנתונים במסגרת עסקה המבוצעת באמצעות חברת ליסינג אל מול תנאי הלוואה בנקאית, יתן לכם את המידע הטוב ביותר באשר לדרך הטובה ביותר לרכישת רכב חדש.

היתרון ברכישת רכב מחברת ליסינג לעומת קנייה עצמאית בסיוע הלוואה בנקאית הינה אפשרות למעבר לרכב חדש יותר בתום תקופת הליסינג. היתרון בהלוואה בנקאית הינה האפשרות לחשב את אחוז הריבית בצורה קלה ופשוטה יותר מה שלרוב קשה יותר "לחלץ" מכל פרטי עסקת ליסינג פרטי בחברת ליסינג.

 
פריים ליס 730