ליסינג סנטר

ליסינג תפעולי פרטי

ליסינג  >  ליסינג תפעולי  >  ליסינג תפעולי פרטי

ליסינג תפעולי פרטי ניתן להגדיר כשירות בתחום הרכב. מהות השירות, היא אספקת רכב חדש, על כל השירותים והתחזוקה שהוא דורש. באופן כזה, נחסכת ממקבל השירות הטרחה שבהתעסקות הרבה שדורש רכב. עד לא מזמן, היו אלה רק עובדים מדרג מסויים בחברות מבוססות, שנהנו מיתרונות הליסינג התפעולי. עצמאיים, שכירים בדרגים זוטרים, או עובדי חברות שלא בחרו לעבוד בשיטה זו, נאלצו להשקיע זמן יקר ברכישתם ובתחזוקם של רכביהם. כיום נפתחה האפשרות של ליסינג תפעולי פרטי , עבור כל המעוניין.

עסקת ליסינג תפעולי פרטי

פרטיה של כל עסקת ליסינג תפעולי שונים מזו של רעותה. חברות הליסינג השונות, מציעות ללקוח המתעניין גמישות מסויימת, באשר לשירותים בהם הוא מעוניין, לצרכיו ולתקציבו ואף באשר לתנאי התשלום. סעיפי העסקה יכולים למנות את ביטוח הרכב, ההכנה לטסט והעברתו, תיקונים ונקיונות- כולל רכב חילופי ואיסוף מבית הלקוח- הכל לפי החבילה שנתפרת בין הלקוח לסוכן הליסינג.

מרבית עסקאות הליסינג בישראל מוגדרות מראש לטווח של 36 חודשים, במהלכן משלם הלקוח ונהנה מהרכב ומשירותי החברה, אולם ישנם גם טווחי זמן שונים- לרוב לתקופה של לא יותר משישים חודש. הלקוח משלם לחברת הליסינג תשלום חודשי קבוע, עבור השימוש ברכב והשירותים הנלווים. לעיתים יכיל התשלום גם אחוז מסויים ממחיר הרכב, ולעיתים תשולם גם מקדמה גדולה יותר בראשית ההתקשרות. בתום תקופת ההתקשרות הקבועה המראש, מחליט הלקוח אם לשלם את הנותר ממחירו של הרכב ולרכוש אותו, אם להתחיל עסקת ליסינג חדשה ולקבל רכב חדש לתקופה נוספת, או אם לסיים התקשרותו עם החברה.

למי זה מתאים?

כפי שמצויין בתחילת המאמר, בעבר היו אלה רק שכירים מדרג מסויים שזכו להינות מיתרונותיו של מסלול הליסינג התפעולי. כיום, השכיל שוק הליסינג להבין שישנם רבים אחרים העשויים להפיק תועלת מרובה מהשירות שמספק הליסינג התפעולי. אז למי בעצם מתאים ליסינג תפעולי פרטי ? לכל מי שיכול להפיק ממנו תועלת. עצמאיים, בעלי מקצועות חופשיים, וכל מי שיכול להרשות לעצמו לשלם למישהו אחר- שיטול מעליו את הנטל של הטיפול ברכב ותחזוקתו, על מנת שיתפנה בצורה מלאה יותר לעבודתו, למשפחתו ולעיסוקיו האחרים.

מובן שהליסינג התפעולי מתאים ראשית לכל מי שהזמן שהוא משקיע בהתעסקות שדורש רכב, יקר יותר מהמחיר שהוא נדרש לשלם עבור שירות הליסינג התפעולי. שירות כזה מתאים גם למי שאין לו זמן להתעסק בבירוקרטיות המטריחות שדורשת בעלות על רכב, גם אם הוא עדיין אינו מרוויח מספיק כדי לראות את היתרון הכלכלי המיידי- משום שהוא בשלב ההשקעה בעסק חדש. שירות ליסינג תפעולי פרטי מתאים לכל מי שזמנו קצר ומלאכתו מרובה, והוא שוקל את המאזן ומוצא שחבל לו לפזר את זמנו וכוחותיו היקרים, היכן שאין חובה בכך.

יתרונות ליסינג תפעולי פרטי

יתרונותיו של ליסינג תפעולי פרטי שזורים לאורך כל המאמר, פשוט מכיוון שהם כה משמעותיים. רבים מהעובדים העצמאיים, או השכירים שמעסיקיהם אינם מציעים להם עסקת ליסינג תפעולי, חווים מצוקה של זמן. בעולם המודרני, שעות העבודה ארוכות, הדרישות רבות והזמן הפנוי, המוקדש למשפחה- או לאדם עצמו, הולך ומצטמצם.

ליסינג תפעולי, מציע לאדם עובד שירות שיאפשר לו להתרכז בדברים המרכזיים בחייו, ולפנות עוד קצת מהזמן המיותר המבוזבז למרבה התסכול על ביורוקרטיות. באמצעות עסקת ליסינג כזו, מפנה הלקוח עוד משימה בחייו- לטיפול על ידי אנשי מקצוע. כשם שאת נקיון הבית, נוח ומשתלם יותר להפקיד בידי עובד מקצועי, ולא לפנות עבורו זמן עבודה או זמן איכות משפחתי יקרים מפז, כך גם את תחום אחזקת הרכב, רצוי להפקיד בידי אנשי מקצוע מיומנים.

 
פריים ליס 730