ליסינג סנטר

ליסינג תפעולי

ליסינג  >  ליסינג תפעולי

עסקאות ליסינג תפעולי הפכו לנפוצות מאוד בעיקר בקרב לקוחות עסקיים וחברות המעוניינות לשפר את תנאי ההעסקה של עובדיהם ולספק להם רכב חברה. במסגרת עסקאות ליסינג אלה ניתן לקבל הטבות מס לעובד, עובדה שהופכת את שיטת הליסינג לאטרקטיבית ומשתלמת לחברות ועסקים אך כיום ניתן למצוא חברות ליסינג המציעות עסקאות כאלה גם ללקוחות פרטיים.

מה זה ליסינג תפעולי?

מסלול ליסינג תפעולי הוא בעצם השכרת רכב לתקופה של בין 36 ל- 60 חודשים. בתום תקופה זו הלקוח יכול להחזיר את הרכב לחברת הליסינג ולהתחיל עסקת ליסינג חדשה לרכב חדש יותר, או לרכוש את הרכב מהחברה.

מסלול זה מהווה עסקת חכירה לרכב בין הלקוח לחברת הליסינג במהלכה מקבל הלקוח רכב חדש תמורת תשלומים חודשיים לאורך תקופת העסקה עבור השימוש ברכב. מסלול זה מאפשר ללקוח, בנוסף לשימוש ברכב, לחסוך את הטרחה של הטיפולים והאחזקה של הרכב שכן במסגרת התשלומים החודשיים שמשלם הלקוח, אחראית חברת הליסינג גם על הטיפולים והאחזקה של הרכב.

כאמור, מסלולים תפעוליים מתאפיינים בכך שהלקוח מקבל שירותים נלווים כגון תחזוקה, טיפולים שוטפים, תיקונים, רישוי שנתי, ביטוח חובה ומקיף ואף שירותי גרירה ורכב חלופי. מסלולי ליסינג אלה מתאימים ללקוחות שמעדיפים שרכבם יטופל על ידי חברת ליסינג על מנת לחסוך את הטרחה וההוצאות הללו. עסקאות ליסינג תפעולי לחברות מאפשרות לארגון לחכור מחברת הליסינג רכבים לתקופה מוגבלת במהלכה ניהול צי הרכב ותחזוקתו מתבצעים על ידי חברת הליסינג כחלק מתנאי העסקה.

במסגרת עסקת ליסינג תפעולי, בניגוד לליסינג מימוני, קיימת מכסת קילומטראז' שנתית. חריגה ממכסה זו תחוייב בתשלום נוסף.

מחירי ליסינג תפעולי נקבעים בהתאם לגורמים שונים בעסקת החכירה וביניהם מחיר הרכב בהתאם למחירון, משך תקופת העסקה וסוג עסקת הליסינג התפעולי.

עסקאות אלה הפכו לנפוצות מאד בשנים האחרונות, כתוצאה ממספר גורמים אשר חברו יחדיו:
• יתרונות המימון לחברה החוכרת.
• יתרונות התפעול לחברה החוכרת.
• הטבת המס לעובד: העובד מקבל רכב לשימוש אישי תמורת תשלום חודשי המקוזז מתלוש המשכורת. לשם המחשה, עובד המקבל רכב חברה זוכה להטבה בשווי משמעותי (כ-3,100 ₪ לרכב משפחתי, כולל הוצאות דלק). מנגד, מבחינת מס הכנסה שווי ההטבה הינו נמוך באופן יחסי ומסתכם בכ-1200 ₪ בלבד. פער זה יוצר תמריץ גבוה להענקת רכב חברה כחלק מחבילת השכר הכוללת.

יתרונות ליסינג תפעולי

  • • שיטת מימון הליסינג התפעולי מאפשרת ללקוח פריסת תשלומים נוחה כאלטרנטיבה למימון רכב באמצעות השקעת הון ראשוני גדול.
  • • עסקת ליסינג תפעולי טומנת בחובה יתרונות מיסוי שכן היא נחשבת כהוצאה.
  • • מסלול תפעולי מאפשר לקבל הטבות שכר לעובד ובכך מאפשר לחברה לשפר את תנאי העובדים.
  • • ניהול צי הרכב באמצעות חברת ליסינג חוסך לחברות טרחה רבה ומיותרת הקשורה ברכישת רכבים, אחזקתם, תפעולם ומכירתם.

חברות ליסינג מאפשרות במקרים מסויימים, גם במהלך תקופת העסקה להחליף את הרכב. עסקאות ליסינג תפעולי עשויות להיות כדאיות ביותר הן עבור חברות ועסקים והן ללקוחות פרטיים. תהליך הבדיקה והשוואת ההצעות השונות של חברות ליסינג מחייב בחינה קפדנית של כלל גורמי העסקה העשויים להשפיע מהותית על כדאיות העסקה.

 
פריים ליס 730