ליסינג סנטר

מה זה ליסינג

ליסינג  >  מדריך ליסינג  >  מהו ליסינג?

ליסינג בצורתו הבסיסית זוהי בעצם שיטה לחכירת רכב. אתם משלמים על הזכות להשתמש ברכב לזמן קצוב בדומה לכל סוגי החכירה האחרים הקיימים. הדבר היוצא דופן בליסינג רכב הוא המסלולים הרבים לבצע חכירה זאת והאפשרויות והזכויות המוענקות לחוכר בתקופת החכירה ולאחריה.

ישנם מספר סוגי ליסינג, בין אם אתם חברה או אדם פרטי, ליסינג יכול לעזור לכם להשיג את משוש לבכם מבלי להילחץ כלכלית. במאמר זה נסקור את עולם הליסינג ונסביר על סוגי הליסינג הקיימים בישראל. לאחר שתסיימו לקרוא את המאמר, גם אתם תדעו מה זה ליסינג ותוכלו למצוא עסקת ליסינג משתלמת ביתר קלות.

בזמן האחרון אנו נתקלים פעמים רבות בהצעות ליסינג שונות. מכל המינים ומכל הסוגים. הגדילה לעשות חברת אלבר שפתחה בהליך שיווקי נרחב והתחילה קמפיין פרסום טלוויזיוני שמטרתו העיקרית היא להציע שירותי ליסינג לציבור הרחב.

אם כן מהו ליסינג? האם באמת אנו יודעים במה מדובר, מסתבר שלא. להפך רוב הציבור לא יודע מה מטרת ליסינג, אילו שירותים הוא מעניק ואלו לא, ובעיקר, למי ליסינג רכב מתאים. במאמר זה ננסה לתת רקע לחברות הליסינג ולמה שהן מציעות לכם וננסה להבין קצת יותר לעומק את היתרונות והחסרונות.

בכדי להבין בצורה הפשוטה ביותר מהו ליסינג נשתמש בדוגמא שלאו דווקא קשורה לעולם הרכב, עולם שמזוהה מכל דבר אחר עם ליסינג אלא נסביר זאת על ידי עולם המשכנתאות. זוגות רבים, בשעה שמחליטים על קניית נכס חדש פונים לבנק במטרה לקבל הלוואה אפותקאית (הלוואה כנגד משכון), ארוכת טווח, מטרת הלוואה זו היא לעזור לאותו זוג לממן את רכישת הדירה על ידי פריסה לתשלומים חודשיים למשך תקופה מסוימת, בריבית ובתנאים שונים. משכנתא זוהי למעשה עסקת ליסינג. הבנק הוא המממן של הדירה, והוא מקבל את חלקו בתשלומים חודשיים קבועים. כך גם בעת קניית רכב חדש או יד שנייה. פעמים רבות, אנו מוצאים את עצמנו ללא הסכום המספיק לקניית רכב. כאן מגיעות לעזרתנו חברות ליסינג, שכמותן יש רבות כגון: אלבר, שלמה סיקסט, פריים ליס ועוד, ומעניקות ללקוח הלוואה שתעזור לו ברכישת הרכב. זהו הרעיון העיקרי שעומד מאחורי הביטוי ליסינג.

ליסינג מימוני

ליסינג מימוני זהו ליסינג שכל מטרתו היא להציע עזרה בשלב הראשוני של רכישת הרכב. פריסה נוחה לתשלומים בהחזר חודשי. ליסינג זה פונה בעיקרו לאנשים הפרטיים שכמו שציינו לעיל, לעיתים קרובות חסר להם הסכום המספיק לקניית רכב חדש ומחפשים מעין הלוואה.

ליסינג מימוני על פי רוב פונה ללקוח הפרטי. הוא מעניק ללקוח את האפשרות לשלם סכום חודשי קבוע ולקבל רכב שיעמוד לשימושו הפרטי במשך זמן התשלום. בדיוק באותו אופן שבו אני שוכר – חוכר דירה כך יש באפשרותי לחכור רכב. בבסיס הרעיון עומדת העובדה כי מחירי הרכבים החדשים בשוק מרקיעי שחקים. אנשים רבים במיוחד במיתון השורר היום במשק, מתקשים להוציא הוצאה גדולה כל כך על רכב וכאן ניתנת האפשרות לשלם סכומים נמוכים יחסית מידי חודש וליהנות מרכב צמוד. יתרון משמעותי נוסף של ליסינג מימוני הוא העובדה כי רוב החברות מציעות ללקוח את האפשרות לרכוש את הרכב בתום תקופת הליסינג וליהנות מאפשרויות מימון נוחות. בשיטה זו ישנו חיסרון לעומת רכישה חדשה של רכב והוא שהרכב במהלך תקופת החכירה ברוב המקרים לא רשום על שם הלקוח אלא על שם חברת הליסינג אולם מצד שני כמו שהזכרנו גם במקרה של רכישת רכב חדש מחברה, פעמים רבות נעזרים בהלוואה וגם כאן ישנו שיעבוד על הרכב. ואכן, לקוחות רבים יותר ויותר בוחרים לרכוש רכב בשיטת ליסינג המימוני.

ליסינג תפעולי

סוג שני ועיקרי של ליסינג הוא ליסינג תפעולי. ליסינג זה מציע בנוסף להלוואה עצמה גם שירותי אחזקת רכב. רבים מאיתנו מכירים סוג זה של ליסינג מחיי היום יום ואולי ניתן לומר אף מהרחוב. בכל מקום אליו נפנה את מבטינו ניתן לראות רכב חברה לעובד הייטק כזה או אחר. חברות רבות מציעות שירותי צי רכב, המשמשים כרכבי ליסינג למקומות עבודה. אתר ליסינג סנטר מרכז בתוכו מאגר נרחב של הצעות ליסינג למימון רכב וקישורים לאתרים של החברות הגדולות במשק המציעות שירותי ליסינג תפעולי או מימוני. חברות כמו אלבר, שלמה sixt, באדג'ט ועוד.

ליסינג פרטי

ליסינג פרטי זה שם נוסף לליסינג מימוני, כלומר, ליסינג שנועד ופונה ללקוחות פרטיים שמעוניינים לרכוש רכב חדש אך לא יכולים לעמוד בהוצאה הכספית הכרוכה ברכישת רכב חדש. מדובר בעסקת תשלומים לשם רכישת הרכב כאשר ישנה אפשרות לשדרג את הרכב לאחר כמה שנים. בשונה מעסקת ליסינג תפעולי, בעסקת ליסינג פרטי, יאלץ רוכש הרכב לשאת בתשלומים השוטפים של הרכב דוגמאת הוצאות טיפולי מוסך, אגרות, ביטוח רכב, אחזקת רכב שוטפת וכיוצא בזה. בעצם כמו לרכוש רכב חדש לכל דבר.

 
פריים ליס 730