ליסינג סנטר

מכירת רכב

ליסינג  >  רכב ליסינג  >  מכירת רכב
מכירת רכב: מידע נוסף

מכירת רכב יכולה להתבצע בעקבות שלל שיטות פרסום מוצלחות, כאשר הפופולארית והאהודה שבניהן כיום היא שיטת הפרסום באינטרנט. בעוד שמכירת רכב יכולה להתבצע עקב פרסום מודעת מכירה בעיתונים, פרסום אודות מכירת רכב על גבי הרכב עצמו (הדבקת מודעה נוסח "מוכרים אותי"), ואף כתוצאה מפרסום מפה לאוזן (כאשר בעל הרכב מספר למכריו ובני משפחתו על כוונתו למכור את הרכב), רבים מאיתנו בוחרים לפרסם מודעות מכירה באתרי האינטרנט השונים דוגמת יד 2 או לוח פוקוס.

מכירת רכב מליסינג ומהשכרה

מכירת רכב כשלעצמה היא תהליך לא פשוט המושפע ממספר גורמים שונים. כאשר מדובר במכירת רכב שהיה בבעלות קודמת של חברת ליסינג והשכרה התהליך הופך מורכב אף יותר. לא פעם, כשאנו ניצבים בפני מכירת רכבנו, אנו נתקלים בקשיים ועכבות שמקורם בנסיבות שונות כגון המראה החיצוני של הרכב, השנתון שלו ועוד.

לעומת זאת, כאשר אנו מעוניינים במכירת רכב שהיה בבעלות קודמת של חברת ליסינג, על אף מצבו החיצוני הטוב או השנתון המתקדם שלו, הוא אוטומטית נחשב לבעייתי, למטרפד ולפוגע בסיכויי המכירה. הסיבה לכך היא שרכב שהיה בבעלותן של חברות הליסינג מאבד אחוזים משווי ערכו לאחר שהוא עובר לבעלות פרטית, ולפיכך מהווה גורם משמעותי שמקשה על בעל הרכב בשלבי המכירה.

לוח מכירת רכב

לוח מכירת רכב באינטרנט זהו שמם המקצועי של כל אותם אתרים המספקים היצע גדול של רכבים ממגוון קטגוריות שונות ומאפשרים לפרסם בהם רכבים למכירה (דוגמת "יד 2" ו"לוח פוקוס"). עם התפתחות האינטרנט, רבים מאיתנו סוברים כי לוח רכב זו הדרך הנוחה הפשוטה והיעילה ביותר לפרסום רכב למכירה וכי היא עדיפה על פני שיטוטים וחיפושי סרק פיזיים. לוח מכירת רכב מאפשר הצגת שלל רכבים המקוטלגים בהתאם לשנת היצור שלהם, ליצרן, לאזור ואף למחירים. לאלו המעוניינים להציג למכירה את רכבם בלוח הרכב, ניתנת האפשרות לפרסם מודעה על רכב העומד למכירה באתר, להזין מספר פרטים הקשורים לרכב ואף להעלות תמונה של הרכב.

הסכם מכירת רכב והעברת בעלות

על מנת להשלים את הליך מכירת הרכב יש לבצע הסכם מכירת רכב ולחתום על העברת בעלות. בהסכם המכירה יופיעו פרטי המוכר, הקונה והרכב כמו גם מחיר הרכב וחתימותיהם של שני הצדדים, (הקונה והמוכר) על ההסכם. מטרתו של הסכם מכירת הרכב היא למנוע בעתיד אי אלו הסכמות ואי אלו הבנות בכל הקשור למכירת הרכב ולבעלות על הרכב. לאחר החתימה על ההסכם נדרשים המוכר והקונה לבצע את שלב העברת הבעלות על הרכב. הליך העברת הבעלות, מתבצע בדרך כלל באחד מסניפי הדואר ותכליתו העברת החזקה על הרכב משליטתו של המוכר לשליטתו של קונה הנוכחי. עם תום ביצוע שני ההליכים הנ"ל, מכירת הרכב תבוצע בהצלחה.

 
פריים ליס 730