ליסינג סנטר

מכרזי רכב

ליסינג  >  רכב ליסינג  >  קניית רכב  >  מכרזי רכב

קניית רכב באמצעות מכרזי רכב יכולה להיות משתלמת במיוחד. חברות ציבוריות, ממשלתיות או כונס נכסים מציעים מגוון רכבים למכירה אשר רכישתם יכולה להתבצע תוך זמן קצר ובמחיר אטרקטיבי.

קניית רכב במכרז

תהליך רכישת רכב דרך מכרז שונה במעט מקניית רכב מאדם פרטי, חברת ליסינג או טרייד אין. מכרזי רכב מתפרסמים באמצעי הפרסום השונים ובהם ניתן לבצע חיפוש לרכב אותו מעוניינים לרכוש. יש לפנות ישירות לגוף המטפל במכירת הרכב דרך המכרז – כונס הנכסים או החברה שפירסמה את המודעה ולתאם איתו מועד על מנת לראות את הרכב ולקבל עליו פרטים נוספים כגון מספר תאונות קודמות, בעלים קודמים ומצב מכני . לרוב, מכיוון שמדובר במכרז ולא בקניית רכב מאדם פרטי, לא ניתן לקחת את הרכב לבדיקה ולכן מומלץ להגיע עם איש מקצוע שידע להעריך את מצב הרכב בו במקום. קניית רכב במכרז מורכבת מכמה שלבים:

שלב הגשת הצעה

כל משתתף במרכז צריך למלא טופס הצעה אותו ניתן לקבל מאחראי המכרז בו יש לציין את גובה הצעת המחיר אותו מעוניינים לשלם עבור הרכב.

בנוסף חובה על כל משתתף לצרף להצעה שיק בנקאי או ערבות בנקאית על סף 5-10% מגובה ההצעה שנתן. האחראי על המכרז יהיה רשאי לפרוע את הערבות במקרים בהם הזוכה במרכז חוזר בו מהצעתו.

חובה נוספת היא עריכת חוזה מכר המהווה הסכם בין עורך המכרז לקונה ומפרט את כל פרטי העסקה.

שלב התמחרות

המקרים מסויימים יזומנו מגישי ההצעות הגבוהות ביותר על ידי עורך המכרז למטרת התמחרות. בשלב זה יגישו המזומנים הצעות נוספות גבוהות יותר ומי שיגיש את הסכום הגבוה ביותר הוא שיזכה במרכז. מי שזכה בהתמקחות מכרז רכב הוא יוכל לקנות את הרכב שהוצע באותו מכרז.

אישור מכירה

הזוכה במרכז יחתום על חוזה המכר שקיבל ועורך המכרז יפעל לקבלת אישור המכירה המתקבל מוועדת המכרזים או ראש ההוצאה לפועל במקרה של מכרז רכב מכינוס נכסים.

קניית רכב באמצעות מכרז: היתרונות

כאמור, תהליך הרכישה של רכב דרך מכרז דורש כמה שלבים וביניהם הגשת הצעה והתמחרות אך היתרונות של קניית רכב בדרך זו לעיתים משתלמת יותר מקניית רכב בערוצים אחרים.

מחיר קניית הרכב במכרז נמוך משמעותית ממחיר השוק ויכול להגיע להפרש של כ30%. יתר על כן, מכירת רכבים במכרז מתבצעת על ידי גופים ציבוריים, ממשלתיים או כונסי נכסים, דבר המקנה ביטחון באשר לחוזה המכירה, בהשוואה לעריכת הסכם עם אדם פרטי. ולבסוף, התהליך אמנם מורכב מכמה שלבים כפי שפירטנו אך קבלת הרכב בתום המכרז מתבצעת על פי רוב תוך פרק זמן קצר של כמה ימים.

 
פריים ליס 730