ליסינג סנטר

קניית רכב מליסינג

ליסינג  >  רכב ליסינג  >  קניית רכב  >  קניית רכב מליסינג

קניית רכב מליסינג הפכה לנפוצה בשנים האחרונות. הרעיון שניתן להינות מרכב חדש ואיכותי בפריסת תשלומים נוחה או לקבל רכב מהמעסיק ולקזז את שווי הרכב על בסיס חודשי, מפתה רבים ובצדק. איזה רכבים מוצעים למכירה בחברות ליסינג ומהם היתרונות והחסרונות של רכישת רכב יד שניה מליסינג? לפניכם כל הפרטים!

סוגי רכבים לקנייה מליסינג

חברות ליסינג מציעות מגוון רכבים למכירה אותם ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות:
רכבים מצי ההשכרה: רכבים ששימשו לעסקאות השכרה בחברת הליסינג. אומנם המגוון וההיצע של רכבים אלו רב יותר, אך לרוב הם נחשבים נחותים בהשוואה לרכבי הליסינג התפעולי ולו רק בגלל העובדה שנהגים רבים עשו בהם שימוש.
רכבים מצי הליסינג התפעולי: רכבים שברוב המקרים היו בשימוש של אחד מעובדי חברה והוחזרו לחברת הליסינג בתום תקופת החכירה או במהלכה (עקב בעיות כלכליות למשל). לעיתים ניתן למצוא בחברות ליסינג גם כלי רכב חדשים עם 0 ק"מ, שנרכשו מהיבואן ומוצעים למכירה.

קניית רכב מליסינג: יתרונות

נוחות הרכישה: קניית רכב מליסינג חוסכת זמן וטרחה המושקעים בתהליך חיפוש רכב. כאשר קונים רכב מחברת ליסינג ניתן לפנות ישירות לחברה ולראות מהן הרכבים המוצעים למכירה.

מגוון רכבים למכירה: חברות ליסינג מציעות מגוון רכבים מהם ניתן להתרשם ישירות באתר המכירה של החברה ולבחור את המכונית המועדפת.

מחיר אטרקטיבי: מחירי מכוניות מליסינג נמוך משמעותית מאשר מחירה של מכונית הנרכשת מבעלות פרטית. ניתן להשיג רכבי ליסינג בהנחה משמעותית של בין 5-17% ממחיר המחירון, בהתאם לסוג הרכב והשימוש שנעשה בו.

תנאי מימון נוחים: חברות ליסינג מאפשרות לקונה לשלם עבור הרכב בתשלומים נוחים, דבר שלא ניתן לעשות כאשר קונים רכב מאדם פרטי.

טיפולים: חברות הליסינג ברוב המקרים מתחזקות את רכביהן בהתאם לדרישות היצרן ודואגות לטיפולים ואחזקה שוטפת.

היסטוריית בעלות על הרכב: הבעלות כל הרכב הנמכר היא של חברת הליסינג כך שיש בטחון יחסי גבוה בזהות המוכר ובעת ביצוע העסקה ברור לקונה מי הצד הנגדי העומד מולו. פעמים רבות אין זה המצב ברכישת רכב יד שניה מהשוק הפרטי כאשר לא פעם נתקלים בסוחרי מכוניות אשר מוכרים את כלי הרכב כאילו היה רכבם הפרטי.

אמינות: כלל ההיסטוריה של הרכב המוצע למכירה מוצגת ללקוח על ידי חברת הליסינג כך שיורד החשש לזיופים או הסתרת פרטים בנוגע לתאונות וכדומה. במקרה שיתברר שבכל זאת הרכב גנוב או מזוייף לאחר הבדיקות שביצעתם, האחריות לכך תהיה של חברת הליסינג.

אחריות: חברות ליסינג מספקות אחריות על הרכב, לעיתים יקבל הקונה אחריות של היצרן או היבואן. המשמעות היא שחברת הליסינג תטפל ברכב במקרה בו יתגלו תקלות לאחר הרכישה.

קניית רכב מליסינג: חסרונות

אבזור הרכב: רכבי חברות ליסינג לרוב מאובזרות פחות, הן ברמה הקוסמטית והן הבטיחותית, מאשר דגמי היבואנים המיועדים לשוק הפרטי. לדוגמה 2 כריות אוויר במקום 4 וכדומה.

קילומטראז': סביר להניח שנעשה שימוש רב יותר ברכב ליסינג מאשר רכב מיד פרטית מכיוון שרכבים אלה הושכרו או נחכרו במהלך התקופה בה היו בבעלות חברת הליסינג.

התמקחות: מכיוון שמדובר בדילים של חברות ליסינג, סביר להניח שיכולת ההתמקחות על המחיר מוגבלת יותר מאשר היכולת להתמקח עם אדם פרטי.

קניית מכונית משומשת מליסינג יכולה להיות משתלמת ביותר אם מקפידים לבדוק את היתרונות והחסרונות כפי שפירטנו. מעוניינים לקנות רכב מחברת ליסינג? מלאו את הפרטים בטופס באתר ובצעו השוואת מחירים נוחה ויעילה!

 
פריים ליס 730