ליסינג סנטר

קניית רכב

ליסינג  >  רכב ליסינג  >  קניית רכב

קניית רכב הינו הליך לא פשוט אשר דורש תשומת לב מירבית ואחראית. בין אם מדובר בקניית רכב חדש או משומש, מאדם פרטי או מחברת ליסינג, רובנו המוחלט, לא מכיר את נהלי בדיקת הרכב בבואנו לרכישה ראשונית, לכן עלינו לאגור מידע ככל שניתן בתהליך המקדים והתהליך שמלווה אותנו לאחר הקנייה.

קניית רכב מליסינג, מהשכרה או מיד פרטית?

תהליך קניית רכב מלסינג טומן בחובו יתרונות רבים ובעיקר חוסך את הצורך לבזבז זמן בחיפושים אחר הרכב. חברות ליסינג מציעות מגוון רחב של רכבים אותם ניתן לראות באתר החברה. הרכבים המוצעים למכירה היו בשימוש חברת הליסינג ללקוחות השכרת רכב או לקוחות ליסינג כך שמדובר ברכבים משומשים. יחד עם זאת היתרון של קניית רכב מליסינג מתבטא בעיקר במחיר האטרקטיבי אותו ניתן להשיג במסגרת העסקה ובתנאי המימון הנוחים.

קניית רכב מיד פרטית הינו תהליך המחייב את הקונה לבצע בדיקות רבות ביניהן בדיקת מצב הרכב וההיסטוריה שלו ומכיוון שמדובר באדם פרטי לעיתים קשה לקבל מידע אמין אודות הרכב. הזמן המושקע בחיפוש אחר רכב מתאים במודעות ובלוחות רכבים יכול להיחסך משמעותית במידה וקונים רכב מחברת ליסינג.

תהליך קניית רכב

יצרנית הרכב: ראשית, יש לבצע סקר שוק אודות יצרנית הרכב, שכמובן צריכה להיות מותאמת לצרכינו, בין אם בחסכון בדלק, עלות חלפים, אמינות, זמן שחיקה, מסיביות, גודל, מרכב וכו'.

דגמי הרכבים: לאחר שבחברנו בחברה האולטימטיבית עבורנו, נתחיל לבחון את דגמיה. יש את הדגמים החדשים, יש את הישנים והאמינים ויש את הטנדרים/ג'יפים. באם אנו משפחה, סביר להניח שנבחר בדגם השכיח אשר נראה רבות על הכבישים. לרוב הוא ממלא את הפונקציות אשר דרושות לאדם הממוצע- רמת הבטיחות גבוהה יותר מרכב קטן ונמוך, הרכב גדול וארוך וניתן לאחסן בו חפצים.

לאחר שכבר הצבענו על דגם רצוי, כעת נתחיל לחפש אחר רזולוציות קטנות יותר-קמ"ש, שנת ייצור, יד, צבע, עבר עם תאונות, טסט לשנה ועוד.

בדיקת רכב: כעת, עלינו לנסוע למוסך הקרוב, האמין בעינינו ולבצע בדיקת רכב. כיום, לא נהוג לרכוש רכב ללא בדיקה. לרוב, הקונה הוא שמשלם על עלות הבדיקה, אף אם בסופה יצא הרכב לא כשיר ולא מומלץ לקנייה. הבדיקה תחפש אחר תאונות שנעשו, שככה"נ לא דווחו ע"י המוכר ולא נראות לעין בעקבות תיקון חלפים וצבע. תיעשה בדיקת שלמות מרכב, נסיעת מבחן קלה, רעש מנוע, דליפות למיניהן וכו' ללא ספק, אלו דברים שהאדם מן המניין לא מודע להם ביום יום ולא יכול להעיד האם תוכו כברו.

על כל פנים, אנו מאחלים לך הצלחה רבה בהליך הרכישה ומקווים שתצא עם חיווך על פניך תיהנה מנסיעה בטוחה ונעימה לטווח ארוך.

 
פריים ליס 730