ליסינג סנטר

מכירת רכב יד שניה

ליסינג  >  רכב ליסינג  >  מכירת רכב  >  מכירת רכב יד שניה
מכירת רכב: מידע נוסף

מכירת רכב יד שניה שונה ממכירת רכב חדש. בעוד שבמכירת רכב חדש הנתונים שנראים לעין הם הנתונים הקיימים, מכירת רכב יד שנייה עלולה לטמון בחובה הפתעות, ולא בהכרח מהסוג הרצוי. רכב יד שנייה הוא רכב שנעשה בו כבר שימוש, ולכן טרם קנייתו, יש צורך לבדוק את מצב תקינותו ותפקודו. מכירת רכב יד שניה דורשת ביצוע מספר שלבים בעוד שהשלב הראשון בתהליך המכירה הוא קביעת שווי הרכב. לאחר הערכת שווי הרכב, יש לפרסם את עניין מכירת הרכב.

מכירת רכב יד שניה יכולה להתבצע באמצעות כמה אפשרויות פרסום, כגון פרסומי מודעות למכירה בלוחות רכב או במודעות פרסומיות בעיתונים. בעקבות פרסום מכירת הרכב, תקבלו פניות שונות ממגוון אנשים שיתעניינו בפרטי הרכב (שנת יצור, סוג הרכב, מספר בעלות, צבעו), מצבו (כמה קילומטראז' עשה הרכב, מצב התיקונים והטיפולים ברכב, אם הרכב עבר תאונות כלשהן ועוד..), וכמובן המחיר אותו אתם דורשים עבור הרכב. על מנת שתהליך מכירת רכב יד שנייה יעבור בצורה חלקה, חשוב לשמור לאורך כל התהליך על אמינות ושקיפות בנוגע לרכב.

חוק מכירת רכב משומש

חוק מכירת רכב משומש או בשמו הנוסף "חוק חובת הגילוי הנאות במכירת רכב משומש" בא להגן על רוכשי הרכב מפני הונאות והטעיות של מוכרי הרכבים. החוק מחייב את כל מי שמתעסק במכירת רכב משומש, בין אם הוא אדם פרטי ובין אם הוא סוחר רכב מקצועי לשמור על הליך נאות, לפעול בתום לב במהלך סגירת החוזה ולא לתעתע בקונה.

על סמך חוק זה, בעת מכירת רכב מיד שניה מחויב מוכר הרכב להציג בפני הרוכש, את פרטי הרכב המלאים לרבות ליקויים המצויים ברכב וידועים לו וכל מידע קיים שיכול להעיד על מצב הרכב ותקינותו . למעלה מזה, החוק מחייב את המבטחים למיניהם לשמור את המידע לתקופה של 7 שנים מיום הטיפול או מהיום שהרכב הגיע אליהם ולכן, רוכש הרכב רשאי לקבל מכל מוסך שביצע טיפולים כאלה ואחרים ברכב או מכל מבטח שביטח את הרכב, את כל המידע שיש בידיהם אודות מצב הרכב. העוברים על החוק צפויים כמובן, לקנסות ולעונשים הכתובים בחוק.

 
פריים ליס 730